Karkulka bude mít víno z vinařství Šamšula

11. 11. 2014

Dali jsme na doporučení a společně s bábovkou najdete v košíku přívlastkový Hibernal z tohoto "mladého" vinařství.

První víno s etiketou vyrobili ve vinařství Šamšula v roce 2004. Nenavazují na žádnou bohatou vinařskou tradici, prostě se snaží dělat v kraji s vinařskou historií víno moderně a kvalitně. A to je nám blízké.

Proto jsme si také od pana Jakuba Šamšuly nechaly poradit, které víno bude s našimi bábovkami ladit nejlépe. Do top výběru postoupila Pálava a Hibernal a pomyslného vítěze poznáte osobně, pokud sáhnete po luxusním balení "Karkulka".

Hibernal byl vyšlechtěn křížením odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Hrozny každoročně dosahují přívlastkových kvalit a dávají tím možnost připravit nádherná sladká vína, kde se zbytkový cukr snoubí s ;kyselinou. Vína vhodná k dezertům.

A co tedy můžete čekat od vína Hibernal 2013 pozdní sběr

Uchvátí vás jiskrně žlutozelená barva se světle olivovým nádechem, přecházející do průrazné vůně bezové limonády, broskvového kompotu a limety. Ve vůni se prolínají plané broskve, černý bez a směs tropického ovoce. Chuť je strukturovaná, šťavnatá a hravá - vynikne dynamické spojení plané broskve, angreštu a štiplavé citrusové dochuti okořeněné projevem meduňky. :)