Extra džem Karotkin - z čerstvého ovoce ze Slovácka

09. 10. 2015

Výborný džem je základem výborného Sacheru i doplňkem jinak obyčejného perníku. Extra džemy Karotkin, chutnají, jako ty naše domácí.

Džemy s výraznou ovocnou chutí

Kvalita surovin, ze kterých pečeme je pro ;chuť našich koláčů a bábovek zásadní. Proto jsme poměrně dlouho hledali ;džemy, které nemusíme sami vařit :), ale přesto chutnají jako ty naše domácí. Dalším kriteriem bylo, aby byly relativně dobře dostupné, protože jezdit si do Jižních Čech pro marmelády paní Milfaitové prostě nemůžeme. ;A podařilo se! ;V Ostrožské Nové Vsi sídlí firma Karotkin, která zpracovává ovoce od místních pěstitelů i zemědělských družstev ze Slovácka a Bílých Karpat a vaří z něj džemy s výraznou ovocnou ;chutí a vůní. ;

Nadchlo nás, že džemy mají nejen klasickou strukturu (s kousky ovoce), jakou známe z "marmelád" které si vaříme doma, ;ale jsou zásadně jednodruhové (obsahují 60% ovoce), doslazované fruktozou a ;želírované ;pektinem.

Navíc víme, že meruňky na džem do našeho Sacheru jsou odrůdy Bergeron a Goldrich, které uzrály v sadech ve Vacenovicích a džem do našeho perníku je z višní Morela, které sbírali v sadu v Mikulčicích.

Džemy v Karotkinu vaří z čerstvého ovoce, ;jednorázově v době sklizně, v množství na celý rok :). Prostě tak, jak se to dělalo dřív.... ;